Kuchnia klasyczna czy nowoczesna?

Remontując mieszkanie, stajemy przed wieloma nieuchronnymi dylematami. Określenie stylu, w którym chcielibyśmy urządzić pomieszczenie to już połowa sukcesu: decyzja ta determinuje wybór materiałów, kolorystyki oraz rozwiązań konstrukcyjnych. Jedno z podstawowych pytań: kuchnia klasyczna czy nowoczesna? Wybierz mądrze!

Klasyka VS nowoczesność

Choć każda z opcji wydaje się równie kusząca, warto przeanalizować przede wszystkim swoje potrzeby i możliwości. Poniżej przedstawiamy po kilka zalet każdego z tych rozwiązań.

Zalety kuchni klasycznej:

  • Zawsze na czasie

Urządzając pomieszczenie od podstaw, chcielibyśmy, aby posłużyło nam na lata, bez konieczności przeprowadzania częstych remontów. Tradycyjne projekty są eleganckie i pełne klasy, sprawdzają się zawsze i wszędzie.

  • Łatwo dobrać do niej akcesoria

Dzięki standardowym rozwiązaniom i neutralnej kolorystyce, możesz spersonalizować pomieszczenie o dowolne dodatki – spójne lub lekko kontrastujące z resztą klasycznej stylistyki.

  • Jest elegancka i przytulna

…czyli taka, jaka powinna być każda kuchnia!

  • Można urządzić ją w każdych warunkach

Nie wymaga dużo przestrzeni, świetnie sprawdza się zarówno w przestronnych apartamentach, jak i na mniejszych metrażach.

 

Zalety kuchni nowoczesnej:

  • Wiele ciekawych trendów do wyboru

Nowoczesność oznacza przede wszystkim zmienność – trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie i niemal co sezon pojawiają się świeże branżowe inspiracje. Styl skandynawski, prowansalski, minimalistyczny, industrialny… Wszystkie te propozycje są równie estetyczne i pociągające!

  • Designerska, ale i praktyczna

Choć może się kojarzyć z awangardą, styl nowoczesny jest tak naprawdę niezwykle praktyczny. Minimalistyczne rozwiązania są przede wszystkim funkcjonalne i uniwersalne.

  • Dużo światła i przestrzeni

Ten styl najlepiej prezentuje się w dużych, przestronnych mieszkaniach. Bardzo popularnym dla tego nurtu udogodnieniem jest wyspa – wolnostojąca lub połączona z blatem – która często otwiera pomieszczenie na salon, a do tego bardzo efektownie wygląda.

  • Gwarantowany efekt WOW!

Oryginalny styl pomieszczenia wiele mówi o charakterze i guście mieszkańców domu. To coś więcej niż przeciętna kuchnia!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*