Dodatkowa przestrzeń do przechowywania w domu czy mieszkaniu to świetne rozwiązanie, zwłaszcza dla kilkuosobowej rodziny. Zabudowa garderoby na wymiar to metoda, która pozwala na wykorzystanie najmniejszego zakamarka przy ścianie i nie tylko.

 

Zabudowa garderoby – dlaczego warto ją zaplanować?

Przede wszystkim warto przygotować projekt dla stolarza czy firmy, która specjalizuje się w wykonywaniu mebli na wymiar. Nasza firma znajduje się w Olsztynie i to tu realizujemy większość zamówień od naszych Klientów.

Szafa wnękowa na wymiar może być funkcjonalna, jeśli tylko zostanie odpowiednio zaplanowana. Jak wiadomo każdy pokój, hol, a nawet poddasze, ma ograniczenia architektoniczne, np. w postaci drzwi wejściowych, drzwi wewnętrznych, załamów ścian czy problematycznych skosów. Nie jest to jednak żadne utrudnienie dla stolarza czy firmy specjalizującej się w projektowaniu garderób na wymiar, zwłaszcza gdy przestrzeń jako całość jest duża.

 

 

Poznaj zalety garderoby na wymiar

Zabudowa garderoby na wymiar z przeznaczeniem do konkretnej przestrzeni oraz z uwzględnieniem potrzeb użytkowników to ciekawe narzędzie do aranżacji wnętrz. Szafa wnękowa na wymiar z lustrem wspomoże estetykę wnętrza, jak i wygodę zagospodarowanego pomieszczenia.

Ogromnym plusem zabudowy garderoby na wymiar jest możliwość maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Szafę można idealnie dopasować do przestrzeni wyznaczonej pod zabudowę. Dzięki temu nie zmarnuje się żaden kawałek miejsca. Dodatkowo szafę można dopasować do stylu reszty wnętrza, na co pozwala szeroki wybór materiałów budowlanych i wykończeniowych. Możliwość dopasowania koloru czy indywidualnego wykończenia garderoby jest na wagę złota.

Dodatkowo szafa wnękowa na wymiar z lustrem do przedpokoju czy sypialni to zamknięta przestrzeń do przechowywania, a także ułatwione sprzątanie wszystkich rzeczy. Personalizacja garderoby pod zabudowę to kolejny atut, bowiem można dobrać ilość szuflad, koszy na bieliznę czy wkładów na biżuterię, uwzględniając nasze indywidualne preferencje.

Ponadto szafa na wymiar pozostawia o wiele więcej miejsca w pokojach, bowiem wydzielona zostaje jedynie określona przestrzeń na przechowywanie dużej części ubrań i akcesoriów codziennego użytku.